Meso-ontwerp
4C-ID
Uitwerking leereenheid (vakken/projecten/enz.)
|
Naam leereenheid: | IHW (Installatie hardware) |
Opleiding:
Duur opleiding:
|
ICT Academie Leiden
3 jaar
|
Kwalificatiedossier / Crebo: | ICT- en mediabeheer, 2016 / <x-crebo> |
Cohort: | 2024 |
Beroepstaak: | ICT Beheerder, Netwerk- en mediabeheerder |
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 5 |
Duur |
Aantal weken: 9
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Inleiding tot moederborden behandeld.
De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 5 is de leerling in staat tot het
benoemen, beschrijven, configureren, herkennen, oplossen van:
- Aries - Unit 11 - Les 41: BIOS-instellingen
- Aries - Unit 4 - Les 15: Configuratie moederbord
- Aries - Unit 3 - Les 10: Probleemoplossing
- Troubleshooting Flowchart
- Herhaling uitleg 8 stappen model troubleshooting
- Aries - Unit 4 - Les 13: Inleiding tot moederborden
- Aries - Unit 4 - Les 14: Inleiding tot moederborden (voortgezet)
- Aries - Unit 4 - Les 15: Configuratie moederbord
- Herhaling Inleiding tot moederborden
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K2-W2 Implementeert (een deel van) het informatiesysteem
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W4 Beveiligt het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 41.1 Hoofdmenu; 41.2 Het geavanceerde menu; 41.3 Het menu beveiliging; 41.4 Het menu energiebeheer; 41.5 Het opstartmenu; 41.6 Afsluiten en opslaan
- 15.4 Moederbord BIOS
- 10.1 Inleiding; 10.2 Het achtstappen probleemoplossingmodel; 10.3 Belangrijke tips voor het oplossen van problemen; 10.4 Virtuele problemen oplossen
- 13.1 Wat is het moederbord?; 13.2 Moderbord-vormfactoren; 13.3 De belangrijkste onderdelen van een moederbord; 13.4 Chipset; 13.5 Interne bussen; 13.6 Verouderde uitbreidingsslots; 13.7 Moderne uitbreidingsslots; 13.8 Apple Macintosh moederborden
- 14.1 CPU-interfaces; 14.2 RAM-contrastekkers; 14.3 I/O-ondersteuning; 14.4 Socket voedingseenheid; 14.5 CMOS-chips; 14.6 DIP-schakelaars en jumpers; 14.7 Pc-resources
- 15.1 Moederbord handleidingen; 15.2 Moederbord onderdelen; 15.3 Het moederbord configureren; 15.4 Moederbord BIOS
- Aries - Unit 4 - Les 13 t/m 15
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 6 |
Duur |
Aantal weken: 10
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Netwerkhardware en het Internet behandeld.
De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 6 is de leerling in staat tot het
benoemen, beschrijven, herkennen van:
- Aries - Unit 10 - Les 38: Netwerkkaart en netwerk hardware
- Herhaling Netwerkkaart en netwerk hardware
- Herhalingsoefening
- Aries - Unit 10 - Les 39: Netwerken
- Aries - Unit 10 - Les 40: Het Internet
- Herhaling Netwerkhardware en het Internet
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.P1-K2 Organiseren van een (bestaande) servicedesk
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.P1-K2-W2 Beheert een servicedesk
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 38.1 Wat is een netwerkinterfacekaart (NIC)?; 38.2 Hoe workt een NIC?; 38.3 Typen NIC
- 38.4 Een NIC kiezen; 38.5 Netwerkmedia
- 38.6 Standaard netwerk hardware
- Aries - Unit 10 Les 38
- 39.1 Wat is netwerken?; 39.2 Typen netwerken
- 39.3 Netwerktopologiën; 39.4 Netwerkarchitecturen
- 39.5 Distributie van hulpmiddelen over het netwerk
- 40.1 Hoe werkt het Internet?; 40.2 Hoe kunt u op Internet aansluiten?; 40.3 Vertrouwd raken met Internet
- Aries - Unit 10 - Les 38 en 39
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 1 |
Duur |
Aantal weken: 3
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het Enter the inside.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 1 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
Werkprocessen:
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 2 |
Duur |
Aantal weken: 4
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het BT01 Demontage.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 2 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
Werkprocessen:
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 3 |
Duur |
Aantal weken: 3
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het BT03 Montage.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 3 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 5 |
Duur |
Aantal weken: 4
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het Montage Demontage.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 5 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 6 |
Duur |
Aantal weken: 4
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het HDD en OS.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 6 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 1 |
Duur |
Aantal weken: 9
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Inleiding computers, nummersystemen en stroomvoorziening behandeld.
De focus van deze periode ligt op het uitloop.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 1 is de leerling in staat tot het
assembleren, benoemen, beschrijven, herkennen van:
- Aries - Unit 1 - Les 2: De computergeschiedenis
- Aries - Unit 3 - Les 11: Werkplek en gereedschappen
- Aries - Unit 1 - Les 1: Inleiding tot computers
- Aries - Unit 1 - Les 4: Inleiding tot elektriciteit en veiligheid
- Aries - Unit 1 - Les 3: Nummersystemen
- Aries - Unit 2 - Les 6: Externe onderdelen van de stroomvoorziening
- Aries - Unit 2 - Les 7: Specificaties voedingsvoorziening
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.P1-K1 Ondersteunen van systeemgebruikers
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
- MB.B1-K2 Behandelen van incidentmeldingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.P1-K1-W1 Behandelt en handelt incidentmeldingen af
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K2-W1 In behandeling nemen en registreren van incidenten
- MB.B1-K2-W2 Oplossen en/of escaleren van incidenten
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 2.1 Inleiding; 2.2 Vroege machines; 2.3 Computers uit de eerste helft van de 20e eeuw; 2.4 De eerste generatie computers; 2.5 De tweede generatie computers; 2.6 De derde generatie computers; 2.7 De vierde generatie computers
- 11.4 ESD - Bescherming tegen elektrostatische ontladingen
- 1.1 Inleiding; 1.2 Wat is een computer?; 1.3 Wat zijn de elementaire onderdelen van een computer?; 1.4 Hoe werken computers?; 1.5 Wat zijn randapparaten?
- 4.1 Wat is elektriciteit?; 4.2 Soorten elektriciteit; 4.3 Hoe wordt elektriciteit gemeten?; 4.4 Elektronische onderdelen; 4.5 Elektrische veiligheid
- 3.1 Inleiding; 3.2 Binaire nummers; 3.3 Bits en Bytes
- 6.1 Externe onderdelen van de voedingseenheid; 6.2 Voedingskabels; 6.3 Contrastekker elektriciteitskabel; 6.4 Spanningsschakelaar; 6.5 Aan/uitschakelaar van de voeding
- 7.1 Ontoereikende stroomvoorziening; 7.2 AC-invoerspecificaties; 7.3 DC-uitgangsspecificaties
- 7.4 Veiligheidsspecificaties voedingseenheid; 7.5 Milieuspecificaties
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 1 |
Duur |
Aantal weken: 7
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het Incident 008.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 1 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.P1-K1 Ondersteunen van systeemgebruikers
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
- MB.B1-K2 Behandelen van incidentmeldingen
Werkprocessen:
- IM.P1-K1-W1 Behandelt en handelt incidentmeldingen af
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
- MB.B1-K2-W1 In behandeling nemen en registreren van incidenten
- MB.B1-K2-W2 Oplossen en/of escaleren van incidenten
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 2 |
Duur |
Aantal weken: 4
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het UTP Kabel.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 2 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 2 |
Duur |
Aantal weken: 10
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Verdieping moederborden en troubleshooting behandeld.
De focus van deze periode ligt op het uitloop.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 2 is de leerling in staat tot het
assembleren, benoemen, beschermen, beschrijven, configureren, herkennen, oplossen van:
- Aries - Unit 3 - Les 10: Probleemoplossing
- Aries - Unit 3 - Les 11: Werkplek en gereedschappen
- Aries - Unit 3 - Les 9: Voedingseenheid beschermen
- Aries - Unit 3 - Les 12: Vormfactor computer
- Aries - Unit 4 - Les 15: Configuratie moederbord
- Aries - Unit 4 - Les 13: Inleiding tot moederborden
- Aries - Unit 4 - Les 14: Inleiding tot moederborden (voortgezet)
- Documentatie van systemen
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
- IM.B1-K2-W2 Implementeert (een deel van) het informatiesysteem
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 10.1 Inleiding; 10.2 Het achtstappen probleemoplossingmodel; 10.3 Belangrijke tips voor het oplossen van problemen; 10.4 Virtuele problemen oplossen
- 11.4 ESD - Bescherming tegen elektrostatische ontladingen
- 9.1 Circuits, zekeringen en stroomonderbrekers; 9.2 Beschermende maatregelen; 9.3 Stroombeveiligingsapparatuur
- 12.1 Computerbehuizing; 12.2 IBM en IBM-compatibele vormfactoren van de computerkast; 12.3 Vormfactoren van de Apple computerkast; 12.4 Onderdelen van de computerbehuizing
- 15.1 Moederbord handleidingen; 15.2 Moederbord onderdelen; 15.3 Het moederbord configureren; 15.4 Moederbord BIOS
- 13.1 Wat is het moederbord?; 13.2 Moderbord-vormfactoren; 13.3 De belangrijkste onderdelen van een moederbord; 13.4 Chipset; 13.5 Interne bussen; 13.6 Verouderde uitbreidingsslots; 13.7 Moderne uitbreidingsslots; 13.8 Apple Macintosh moederborden
- 14.1 CPU-interfaces; 14.2 RAM-contrastekkers; 14.3 I/O-ondersteuning; 14.4 Socket voedingseenheid; 14.5 CMOS-chips; 14.6 DIP-schakelaars en jumpers; 14.7 Pc-resources
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 3 |
Duur |
Aantal weken: 4
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het UTP kabel.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 3 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 3 |
Duur |
Aantal weken: 10
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Microprocessoren, opslag en geheugen behandeld.
De focus van deze periode ligt op het productbeoordeling hardware oplossingen en documentatie..
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 3 is de leerling in staat tot het
benoemen, beschrijven, configureren, herkennen, installeren, instellen, opwaarderen, reguleren van:
- Aries - Unit 5 - Les 17: Microprocessors, in de Centrale Verwerkingseenheid (CPU)
- Aries - Unit 5 - Les 18: CPU-architectuur en evolutie
- Aries - Unit 5 - Les 19: Moederbord, CPU-aansluiting en instellingen
- Aries - Unit 6 - Les 23: Computeropslag
- Aries - Unit 6 - Les 24: CD-ROM Drive
- Aries - Unit 6 - Les 21: Geheugen
- Aries - Unit 6 - Les 22: Typen geheugenmodules
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.P1-K2 Organiseren van een (bestaande) servicedesk
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
- IM.B1-K2-W2 Implementeert (een deel van) het informatiesysteem
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
- IM.P1-K2-W1 Onderhoudt een servicedesk
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 17.1 Wat is een microprocessor?; 17.2 Onderdelen van de Microprocessor; 17.3 Hoe werkt een CPU?; 17.4 Processorsnelheid en het kloksignaal
- 18.1 CPU architecture; 18.2 De evolutie van de Intel CPU; 18.3 AMD en Cyrix processors; 18.4 De evolutie van de Motorola microprocessor
- 19.1 Het installeren van slot CPUs; 19.2 Het installeren van sleuf CPUs; 19.3 Processors opwaarderen
- 19.4 Instellingen CPU; 19.5 Instellingen kernvoltage van de CPU; 19.6 Instellingen bussnelheid CPU; 19.7 Instellingen CPU-klokmultiplier
- 23.1 Computeropslag; 23.2 Floppydrive; 23.3 Floppyfunctionaliteit; 23.4 Floppydrives verzorgen en onderhouden; 23.5 Verwijderbare high-capacity schijven
- 24.1 Cd-rom; 24.2 Cd-rom drive onderdelen; 24.3 Cd-rom drive interne onderdelen; 24.4 Hoe werkt een Cd-rom?; 24.5 Schijfsnelheid reguleren; 24.6 Cd-rom onderdelen van het schuiflaadmech-anisme; 24.7 Cd-rom drive onderdelen; 24.8 Cd-rom drive externe onderdelen; 24.9 Specificaties Cd-rom drive; 24.10 CD-R, CD-RW; 24.11 DVD
- 21.1 RAM vs opslag op een harde schijf; 21.2 RAM en virtueel geheugen; 21.3 Wat is de functie van RAM?; 21.4 Typen RAM; 21.5 ROM
- 22.1 Geheugenmodule; 22.2 SIMMs; 22.3 DIMMs; 22.4 RIMMs; 22.5 Specificaties geheugenmodule; 22.6 Geheugenbanken; 22.7 Geheugen op het moederbord aansluiten
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 5 |
Duur |
Aantal weken: 4
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het Zoekopdracht 12.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 5 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- Clonen
- Path en Wall
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 5 |
Duur |
Aantal weken: 8
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Randapparatuur behandeld.
De focus van deze periode ligt op het uitloop.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 5 is de leerling in staat tot het
benoemen, beschrijven, functioneren, herkennen, monteren, oplossen van:
- Aries - Unit 8 - Les 29: Inleiding tot videoadapters
- Aries - Unit 8 - Les 30: Videobeeldscherm
- Aries - Unit 8 - Les 32: Toetsenbord, muis en joystick
- Aries - Unit 8 - Les 31: Geluidskaarten
- Aries - Unit 9 - Les 33: Printers
- Aries - Unit 9 - Les 35: Draagbare computer/Laptop computers
- Aries - Unit 10 - Les 37: Modem
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.P1-K2 Organiseren van een (bestaande) servicedesk
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K1-W2 Levert een bijdrage aan het maken van een functioneel ontwerp
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.P1-K2-W1 Onderhoudt een servicedesk
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 29.1 Videoadapter; 29.2 Onderdelen van de videoadapter; 29.3 Pixels en resolutie; 29.4 De evolutie van videoadapters
- 30.1 Wat doet een beeldscherm?; 30.2 Beeldschermtechnologieën; 30.3 De belangrijkste onderdelen van CRT-beeldscherm; 30.4 Hoe functioneren beeldschermen?; 30.5 Verversingssnelheid, resolutie en bandbreedte; 30.6 Een beeldscherm kiezen
- 32.1 Invoerapparaat; 32.2 Soorten toetsen; 32.3 Hoe werkt een toetsenbord?; 32.4 Controllerchip van het toetsenbord en de toetsscancodes; 32.5 Toetsenbordaan-sluitingen; 32.6 Wat is een muis?; 32.7 Onderdelen van een muis; 32.8 Hoe werkt een muis?; 32.9 Onderhoud van een muis; 32.10 De interface van de muis; 32.11 Algemene typen muizen; 32.12 Wat is een gameadapter?
- 31.1 Geluidskaart; 31.2 De evolutie van geluidskaarten; 31.3 Geluidskaartslots; 31.4 Analoge naar digitale converter; 31.5 Zuiverheid, bemonsteringsfrequentie en bemonsteringsgrootte; 31.6 Frequentiemodulatie; 31.7 Extensies geluidsbestanden; 31.8 Luidsprekers
- 33.1 Wat is een printer?; 33.2 Impactprinters; 33.3 Impactvrije printers; 33.4 Plotters; 33.5 Hoe communiceert een computer met een printer?
- 35.1 Draagbare of portable computers; 35.2 Vroege draagbare computers; 35.3 Onderdelen van de draagbare computer; 35.4 Typen draagbare computers; 35.5 Belangrijke eigenschappen van draagbare computers; 35.6 PDAs; 35.7 Digitale camera's
- 37.1 Wat is een modem?; 37.2 Soorten modems; 37.3 Modemcommunicatie; 37.4 Problemen met modems oplossen; 37.5 Andere typen verbindingen
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 8 |
Duur |
Aantal weken: 5
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het Assemblage.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 8 is de leerling in staat tot het
van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K3-W4 Beveiligt het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
<x-lesstof-lijst>
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 8 |
Duur |
Aantal weken: 8
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Unit 8 t/m 10 behandeld.
De focus van deze periode ligt op het Patchen.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 8 is de leerling in staat tot het
assembleren, benoemen, beschrijven, herkennen, inbouwen van:
- Aries - Unit 11 - Les 41: BIOS-instellingen
- Herhaling Unit 8 t/m 10 ivm hertoets.
- Aries - Unit 9 - Les 36: Standaard poorten voor randapparatuur, kabels en stekkers
- Aries - Unit 10 - Les 38: Netwerkkaart en netwerk hardware
- Aries - Unit 10 - Les 39: Netwerken (OPTIONEEL)
- Aries - Unit 10 - Les 40: Het Internet (OPTIONEEL)
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K3 Beheren van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.P1-K2 Organiseren van een (bestaande) servicedesk
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K2-W2 Implementeert (een deel van) het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W1 Voorkomt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W2 Lokaliseert en verhelpt (ver)storingen in het informatiesysteem
- IM.B1-K3-W4 Beveiligt het informatiesysteem
- IM.P1-K2-W2 Beheert een servicedesk
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
- MB.B1-K1-W2 Vervangen, repareren en/of (de)monteren van (onderdelen van) systemen en (rand)apparatuur
- MB.B1-K1-W3 Realiseren van verbindingen
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- 41.1 Hoofdmenu; 41.2 Het geavanceerde menu; 41.3 Het menu beveiliging; 41.4 Het menu energiebeheer; 41.5 Het opstartmenu; 41.6 Afsluiten en opslaan
- 16 BIOS instellingen; 17 SCSI instellingen harddisken van een gegeven type
- 36.1 Fysieke poorten versus logische poorten; 36.2 Parallelle poort; 36.3 Seriële poort; 36.4 Parallel versus Serieel; 36.5 Universal Serial Bus (USB); 36.6 Standaard kabels en stekkers Voor randapparatuur
- 38.1 Wat is een netwerkinterfacekaart (NIC)?; 38.2 Hoe workt een NIC?; 38.3 Typen NIC; 38.4 Een NIC kiezen; 38.5 Netwerkmedia; 38.6 Standaard netwerk hardware
- 39.1 Wat is netwerken?; 39.2 Typen netwerken; 39.3 Netwerktopologiën; 39.4 Netwerkarchitecturen; 39.5 Distributie van hulpmiddelen over het netwerk
- 40.1 Hoe werkt het Internet?; 40.2 Hoe kunt u op Internet aansluiten?; 40.3 Vertrouwd raken met Internet
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 1 |
Duur |
Aantal weken: 10
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp <x-theorie-titel> behandeld.
De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 1 is de leerling in staat tot het
installeren van:
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
- MB.B1-K1 Installeren en onderhouden van hardware, software en verbindingen
Werkprocessen:
- IM.B1-K2-W1 Levert een bijdrage aan het implementatieplan
- IM.B1-K2-W2 Implementeert (een deel van) het informatiesysteem
- MB.B1-K1-W1 Gebruiksklaar maken van systemen, (rand)apparatuur en applicaties
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- Chapter 0
- 1.3 The Network as a Platform; 1.4 The Changing Network Environment; 1.5 Summary
- 2.0 Introduction; 2.1 IOS Bootcamp
- 3.0 Introduction; 3.1 Rules of Communication
- Wireshark
- 3.2 Network Protocols and Standard
- 3.3 Data Transfer in the Network; 3.4 Summary
|
Benodigdheden (middelen) |
|
|
|