Vak: NED | Alle Rijen | PDF | RTF

Programma ICT Academie

Overzicht | Detail | Lesvoorbereiding
Planning | Mesoplus | Leereenheid
ALA | OKV
Documentatie

Meso-ontwerp

4C-ID

Uitwerking leereenheid (vakken/projecten/enz.)

Naam leereenheid:NED (Nederlands)
Opleiding:
Duur opleiding:
ICT Academie Leiden
3 jaar
Kwalificatiedossier / Crebo:ICT- en mediabeheer, 2016 / <x-crebo>
Cohort:2024
Beroepstaak:ICT Beheerder, Netwerk- en mediabeheerder

Beschrijving van leereenheid per periode

Periode8
Duur Aantal weken: 9
Aantal uren per week: 1,5 uur
Samenvatting periode Gedurende deze periode wordt het onderwerp Nederlands behandeld. De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
Leerdoelen

Aan het einde van lesperiode 8 is de leerling in staat tot het oefenen, presenteren, voeren, voorbereiden van:

  • Nederlands
  • Theorie spreken, gesprekken voeren en feedback geven
  • Uitleg en planning. Opdracht 2: presenteren 2F. Uitleg exameneisen.
  • Theorie presenteren + non-verbale communicatie
  • Uitleg opdracht 3: Gesprekken voeren
  • UITLOOP
  • HERKANSINGEN
Kerntaken en werkprocessen

Kerntaken:

  • IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
  • IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen

Werkprocessen:

  • IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
  • IM.B1-K2-W1 Levert een bijdrage aan het implementatieplan
Inhoud

Onderwerpen die behandeld gaan worden:

  1. Introductie blok 4 Nederlands
  2. TB Spreken 2F Les 1 + 2
  3. TB Gesprekken voeren 2F Les 1 + 2 + 3 maken; TB Gesprekken voeren 2F Les 1, 2 en 3
  4. Theorie feedback geven en ontvangen (oefenen); TB Gesprekken voeren 2F Les 4 +5+ 6 maken; TB Gesprekken voeren 2F Les 4, 5 en 6
  5. TB Gesprekken voeren 2F Les 7 en 8; TB Gesprekken voeren 2F Les 7 EN 8
Benodigdheden (middelen)
    <x-middelen-lijst>

Beschrijving van leereenheid per periode

Periode12
Duur Aantal weken: 9
Aantal uren per week: 1,5 uur
Samenvatting periode Gedurende deze periode wordt het onderwerp Spreken en gesprekken voeren behandeld. De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
Leerdoelen

Aan het einde van lesperiode 12 is de leerling in staat tot het anderen, argumenteren, inleveren, reageren, voeren van:

  • Spreken en gesprekken voeren
  • AFRONDING EN HERKANSINGEN
Kerntaken en werkprocessen

Kerntaken:

  • IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
  • IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen

Werkprocessen:

  • IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
  • IM.B1-K2-W1 Levert een bijdrage aan het implementatieplan
  • IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
Inhoud

Onderwerpen die behandeld gaan worden:

  1. Spreken 3F, Theorieles, Een monoloog houden, argumenteren; MBO-breed, niveau 3-4, Les 1 (Openingen van een monoloog); 3F Doelen en behoeften (BSH6.2);
  2. 3F De hoofdgedachte in een informatieve tekst (BSH2.1); MBO-breed, niveau 3-4, Les 1 (Letten op non-verbale communicatie);
  3. MBO-breed, niveau 3-4, Les 2 (Een telefoongesprek voeren (1); 3F Inleiding, kern en slot (BSH3); 3F Tekststructuren en signaalwoorden ; 3F Hoofd- en bijzaken (BSH5.1);
  4. MBO-breed, niveau 3-4, Les 3 (Een verkoopgesprek voeren (1); MBO-breed, niveau 3-4, Les 4 (Een klacht indienen (1); 3F Feiten, meningen, standpunten ; 3F Drogredenen (BSH5.3); 3F Samenvatten voor anderen (BSH8.2);
  5. Uitloop; ; ;
  6. Theorieles, Soorten gesprekken; MBO-breed, niveau 3-4, Les 5 (Reageren op een klacht (1), samenvatten);
  7. MBO-breed, niveau 3-4, Les 6 (Kritiek geven/krijgen, ervaringen uitwisselen, afspraken maken); MBO-breed, niveau 3-4, Les 7 (Uitleg geven); MBO-breed, niveau 3-4, Les 8 (Een evaluatie maken);
  8. MBO-breed, niveau 3-4, Les 9 (een reflectiegesprek); De functie van tekstdelen, slechtnieuwsgesprek; Conclusies trekken; Achterliggende bedoelingen;
Benodigdheden (middelen)
    <x-middelen-lijst>