Meso-ontwerp
4C-ID
Uitwerking leereenheid (vakken/projecten/enz.)
|
Naam leereenheid: | NED (Nederlands) |
Opleiding:
Duur opleiding:
|
ICT Academie Leiden
3 jaar
|
Kwalificatiedossier / Crebo: | ICT- en mediabeheer, 2016 / <x-crebo> |
Cohort: | 2024 |
Beroepstaak: | ICT Beheerder, Netwerk- en mediabeheerder |
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 8 |
Duur |
Aantal weken: 9
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Nederlands behandeld.
De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 8 is de leerling in staat tot het
oefenen, presenteren, voeren, voorbereiden van:
- Nederlands
- Theorie spreken, gesprekken voeren en feedback geven
- Uitleg en planning. Opdracht 2: presenteren 2F. Uitleg exameneisen.
- Theorie presenteren + non-verbale communicatie
- Uitleg opdracht 3: Gesprekken voeren
- UITLOOP
- HERKANSINGEN
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
Werkprocessen:
- IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
- IM.B1-K2-W1 Levert een bijdrage aan het implementatieplan
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- Introductie blok 4 Nederlands
- TB Spreken 2F Les 1 + 2
- TB Gesprekken voeren 2F Les 1 + 2 + 3 maken; TB Gesprekken voeren 2F Les 1, 2 en 3
- Theorie feedback geven en ontvangen (oefenen); TB Gesprekken voeren 2F Les 4 +5+ 6 maken; TB Gesprekken voeren 2F Les 4, 5 en 6
- TB Gesprekken voeren 2F Les 7 en 8; TB Gesprekken voeren 2F Les 7 EN 8
|
Benodigdheden (middelen) |
|
Beschrijving van leereenheid per periode
Periode | 12 |
Duur |
Aantal weken: 9
Aantal uren per week: 1,5 uur
|
Samenvatting periode |
Gedurende deze periode wordt het onderwerp Spreken en gesprekken voeren behandeld.
De focus van deze periode ligt op het <x-praktijk-titel>.
|
Leerdoelen |
Aan het einde van lesperiode 12 is de leerling in staat tot het
anderen, argumenteren, inleveren, reageren, voeren van:
- Spreken en gesprekken voeren
- AFRONDING EN HERKANSINGEN
|
Kerntaken en werkprocessen |
Kerntaken:
- IM.B1-K1 Ontwikkelen van (onderdelen van) informatiesystemen
- IM.B1-K2 Implementeren van (onderdelen van) informatiesystemen
Werkprocessen:
- IM.B1-K1-W1 Stelt de vraag en/of informatie-/ mediabehoefte van de opdrachtgever vast
- IM.B1-K2-W1 Levert een bijdrage aan het implementatieplan
- IM.B1-K2-W3 Evalueert de implementatie
|
Inhoud |
Onderwerpen die behandeld gaan worden:
- Spreken 3F, Theorieles, Een monoloog houden, argumenteren; MBO-breed, niveau 3-4, Les 1 (Openingen van een monoloog); 3F Doelen en behoeften (BSH6.2);
- 3F De hoofdgedachte in een informatieve tekst (BSH2.1); MBO-breed, niveau 3-4, Les 1 (Letten op non-verbale communicatie);
- MBO-breed, niveau 3-4, Les 2 (Een telefoongesprek voeren (1); 3F Inleiding, kern en slot (BSH3); 3F Tekststructuren en signaalwoorden ; 3F Hoofd- en bijzaken (BSH5.1);
- MBO-breed, niveau 3-4, Les 3 (Een verkoopgesprek voeren (1); MBO-breed, niveau 3-4, Les 4 (Een klacht indienen (1); 3F Feiten, meningen, standpunten ; 3F Drogredenen (BSH5.3); 3F Samenvatten voor anderen (BSH8.2);
- Uitloop; ; ;
- Theorieles, Soorten gesprekken; MBO-breed, niveau 3-4, Les 5 (Reageren op een klacht (1), samenvatten);
- MBO-breed, niveau 3-4, Les 6 (Kritiek geven/krijgen, ervaringen uitwisselen, afspraken maken); MBO-breed, niveau 3-4, Les 7 (Uitleg geven); MBO-breed, niveau 3-4, Les 8 (Een evaluatie maken);
- MBO-breed, niveau 3-4, Les 9 (een reflectiegesprek); De functie van tekstdelen, slechtnieuwsgesprek; Conclusies trekken; Achterliggende bedoelingen;
|
Benodigdheden (middelen) |
|
|
|